Albumy i Galerie fotografii w NextGEN Gallery

Jak tworzyć Galerie i Albumy fotografii za pomocą wtyczki NextGEN Gallery.

Tworzenie Galerii i Albumów

Jest to odpowiedź na pytanie, które dostałem przy okazji nagrywania tutoriali na Youtube.

Zacznę od tego, że Galerie są kolekcją zdjęć (czyli tą najmniejszą jednostką organizacyjną). Galerie można zbierać w Albumy. A Albumy też da się zestawiać po kilka – zbierając je w kolejne Albumy.

Na początku w NextGEN Gallery tworzę kilka Galerii, np. „Chiny”, „Malezja”, „Mazury” i „Bieszczady”. Do każdej z tych Galerii wgrywam serię zdjęć. Teraz przechodzę do sekcji Albumy i tworzę dwa Albumy: „Wyjazdy zagraniczne” i „Podróże po Polsce”. Następnie do Albumu „Wyjazdy zagraniczne” dokładam Galerie: „Chiny” i „Malezję”, a do „Podróży po Polsce” wstawiam „Mazury” i „Bieszczady”.

Teraz mogę stworzyć Album nadrzędny, np. „Moje podróże” i dodać do niego Albumy: „Wyjazdy zagraniczne” i „Podróże po Polsce”.

A potem wstawiam do wpisu (lub na stronę) ten nadrzędny Album „Moje podróże”, który zawiera dwa Albumy po dwie Galerie każdy.

W praktyce wygląda to tak, że (po stworzeniu kilku Galerii i zgrupowaniu ich w Albumach) wystarczy do wpisu wstawić, przyciskiem dodanym przez NextGEN Gallery do paska edytora, kod odpowiedzialny za wywołanie Albumu nadrzędnego. A razem z Albumem wstawiają się zebrane w nim Galerie i fotografie.

Osobiście wolę jednak zdjęcia publikować przez pojedyncze Galerie osadzane na stronach lub wpisach. Przy grupowaniu Galerii w Albumy mamy pewien problem z nawigacją, bo nie jest zbyt wygodnie wrócić z oglądanej galerii do nadrzędnego Albumu. Trzeba stworzyć  specjalne hiperłącze, prowadzące do artykułu, w którym się znajduje – tylko po to, żeby można było za jego pomocą z Galerii wrócić na stronę zawierającą nadrzędny Album.

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.