Publikowanie wpisów po konkretnej dacie i godzinie (WordPress)

zrzut ekranuKiedy pojawia się konieczność opublikowania jakiejś informacji na stronie wykonanej na bazie WordPress’a – ale dopiero po nadejściu jakiejś konkretnej daty i godziny – warto wykorzystać opcję dostępną w sekcji Opublikuj, obok okna edytora wpisów. Domyślnie wciśnięcie przycisku Opublikuj powoduje natychmiastowe umieszczenie artykułu na stronie. Jeśli jednak piszemy artykuł w piątek wieczorem, a chcemy żeby został opublikowany dopiero w poniedziałek o godzinie 3 w nocy – to raczej nie będziemy zrywać się w poniedziałek o 2.50 tylko po to, żeby wcisnąć ten błękitny przycisk…

W takiej sytuacji niezmiernie pomocna staje się opcja Edytuj, znajdująca się tuż nad przyciskiem Opublikuj. Domyślne ustawienie, czyli: Opublikuj natychmiast możemy zmienić. Na poniższej ilustracji widać, że jako czas publikacji tego tekstu wybrałem 8 lipca 2014, czyli dzień jutrzejszy (dziś mamy jeszcze 7 lipca) i to właśnie o trzeciej w nocy.

zrzut ekranu

Po zaplanowaniu i zatwierdzeniu dokładnego czasu publikacji wciskam błękitny przycisk Opublikuj. Teraz pozostaje tylko czekać, aż nadejdzie 8 lipca, godzina 3.00 i WordPress sam zamieści na stronie wcześniej przygotowany tekst.

Jedyne, czego warto jeszcze dopilnować: sprawdźmy czy w kategorii Ustawienia  –> Ogólne jest wybrana strefa czasowa, w której funkcjonujemy. Jeśli nie jest ustawiona, WordPress korzysta domyślnie z czasu UTC, który od czasu warszawskiego różni się o dwie godziny (w czasie letnim).

zrzut ekranu

Pozdrawiam

Andrzej

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.